Sign in to follow this  
Wox

Hedges

Recommended Posts

Looks like someone is playing with alpha layers, I wonder if that would work for creeping ivy on homes and stone walls. =) As always looking good Saroman!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Not bad at all, not bad. One thing I do have to say though, the second one looks way better. The reason? You can't tell its a mirror image of itself just by glancing at it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The first one looks really thin to be a hedge, seems to have an absence of wood to keep it standing upright.

Also +1 for plants growing against walls! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yeah the first looks rather thin, but the texture/model is certainly better than the current. :D

And another +1 for Ivy on walls!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I don't dislike the current hedge model. I just think different sprouts should make different hedges.

Also: is there any chance that hedge growth timers could be synchronized somehow? It's not pretty looking at a row of hedges planted at the same time growing at different heights.

Edited by Wiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

The second one looks better because it's not symetric I think.

Plus, there is nothing behind the gaps, might looks better if you simply make the insides of the model visible. So it appears to have a thickness when you move. A third plane in the middle with just branches might work well too. that way you can make bigger gaps in the surface without looking weird as well.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Very nice skin, I am assuming that various layers will be added into the models hopefully! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I like both ;) would say both would be good ingame too :3 like different hedge types

Share this post


Link to post
Share on other sites

Not bad at all, not bad. One thing I do have to say though, the second one looks way better. The reason? You can't tell its a mirror image of itself just by glancing at it.

Yeah, the repeating patterns of the first one make it appear very unnatural. Though I do like the small 'gaps' in it, I think it would be hard to hide any repetition of them :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

repetition isn't that much of a problem. The second texture is repetitive as well, but there is only this one dark spot sticking out.

But you can easily get rid of those most noticeable repetitions in a texture with a high pass filter.

The way bigger issue is symmetry, like in the first texture. Humans are really good at spotting those.

Edited by Keldun

Share this post


Link to post
Share on other sites

My test thorn hedge grew to tall, I was curious if in the future they would poke like real thorns. Would be nice to have the purple blooms on them, but I like the idea to have them cut you if you run into them.

Share this post


Link to post
Share on other sites

My test thorn hedge grew to tall, I was curious if in the future they would poke like real thorns. Would be nice to have the purple blooms on them, but I like the idea to have them cut you if you run into them.

I would argue against thorn hedges causing damage because it would make them a fantastic griefing tool.

Right now, if you plant thorn bushes down a slope, people fall through them, taking a little damage as they pass. But if you were to instead build thorn hedges along the bottom of a slope, people falling into them would be forced into taking damage as the slope itself pushes them down into the hedge. (Try walking along the base of a steep slope with a wall or fence at the bottom. You're sliding along the wall continually unless you have enough stamina left to Climb above.)

Even if you put fences at the bottom of a slope to catch people and plant thorns along the slope itself, people can find a safe spot between bushes to rest against the fence and regain stamina/plan a way out. Thorn hedges could mean they're basically leaning against a weed whacker.

Share this post


Link to post
Share on other sites

How about keeping some of the fences at a medium height. My totaly selfish wish would be rose and camellia.

Or keep lavendar as low all the rest of the bushes as medium, all trees as tall hedges.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Or keep lavendar as low all the rest of the bushes as medium, all trees as tall hedges.

I agree, I'm waiting for rose hedges to get their own look, but would rather they were the height of a low stone wall rather than entirely view blocking like now.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Really wanting to see different skins for the different hedges and also would like to see some of the hedges stop at medium. I think this is such an excellent addition to the game and hope it is carried through to the gem it could be. What wold make it even better is some kind of arched entry way also.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

It's just a standard template atm. Different graphics for the different types are on the way.

Give them a chance ;)

Grapes were the first thing I heard about as being a potential hedge option from MrB over a year back. I'm very hopeful it will be added :)

Is there currently any timeline on when we might see the new sprout-type specific skins?

Also, is there any comment on potential availability of other varieties (grapes ? PLEASE pLEase Pleaaaaaaaseeeee) (And if some sort of harvest-ablity could be implemented that would be doubly cool-beans, perhaps maybe even an option to turn a hedge harvestable could be based on adding more sprouts to the standard model? Agree though as was mentioned earlier that perhaps they would need to yield less)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I think it would be great to have seasonal variations too.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Really wanting to see different skins for the different hedges and also would like to see some of the hedges stop at medium. I think this is such an excellent addition to the game and hope it is carried through to the gem it could be. What wold make it even better is some kind of arched entry way also.

Or if you could cut an arch into it. maybe even if with specific Forestry skill level. or even Gardening. Say have a title called Arborist.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Is it intended that non-prems are not able to take down a hedge? Considering hedges dont appear take damage it seems a bit odd to have a restriction on removal like that.

Don't get me wrong if it is indeed intended for them not to decay thats a pretty neat feature. It sort of makes sense since they are a living thing. But how does it make sense that not anyone could remove one, or chop them down like a tree? Especially considering anyone could prune one down low enough to walk over it.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  View hidden Post
Posted · Hidden by Manny, September 3, 2012 - spam
Hidden by Manny, September 3, 2012 - spam

chcą być internet host ? Co musisz wiedzieć zrealizować !

hosting dla strony

z kwoty transakcji świetne swojego czasu w przemyśle związane z hosting , mam sprawę wiele rzeczy. Nauka te rzeczy pomógł mnie osobiście w mojej firmy dużo więcej następnie cokolwiek ! To nie było każdy kosztowne Wyszukiwarka firmy optymalizacja , nie było każdy drogie Google lub Yahoo reklama oprogramowanie. Okazało ciężka praca , to absolutnie było długie przestrzenie czasu co przekształcony dni i noce a kilka tygodni energii wprowadzenie Realizacja strona internetowa , wzmocnienia strony ( po że modyfikacji znowu ), zapewnienie my keyword trafności skończyło się prawidłowo zatrudniających najlepsze keyword analizator w Dystrybucja Pokaż, badania aby upewnić moja osobista oferty skończył kosztowało do talia inne gospodarza że dostarczany identyczny wysokiej jakości dostawcy że dostarczyć ( nie bardzo twój piknik gospodarza że oferta 25GB disc miejsce i transfer danych w odniesieniu do $ 5 . dwuzerową miesiąc ), jak również przy dobrej opiece Moja osobista klienci zapewnienia dostali wszystko Będą chce lub konieczne .

Tak tak , chodźmy do co pracował osobiście Kilka każdy dodatkowe gospodarza może dobrze zgadzam się ze mną w nocy, , albo nawet doświadczyli Różne cierpi i to , zatem raz więcej , to naprawdę jedynie co ciężki do mnie, i to jest mojej jedynie.

Zacząłem my początkowe hosting www Firma w spadek związane z '04 . Nie mogę ujawnić ujawniają tym Przedsiębiorstwo powodu umowa zakresie sprzedaż , ale można powiedzieć, że była bardzo udany hosting www , i skończyło się na kurs stać duży player w hosting gry wideo I tylko spalone nieszczęśliwy i miał sprzedać ! I stało się working kilka godzin każdego dnia na dzień Dbanie o klientela przez Google , Live Messenger , ICQ, AOL America Online, Skype, PHPLive, a wszelkie inna żyją Dyskusja program I ewentualnie mógłby zatrud, e-mail , i . To szczególne perspektywy ja aby Moja osobista pierwszy Przegląd, oraz ilość WIEDZA dać w.

1 . Pomoc To może być ( przez internet ) najistotniejsze część witryna hosting service organizacja, firma i do or die any Początek organizacja Szybko, albo sposób W przypadku, jeśli dostarczyć Genuine pomoc na Klienta i Pomoc ludzie uzyskać jest bardzo szybko, precyzyjny , oraz friendly Your current marka ( hosting www tytuł oraz logo ) CAN spread pożar podobny do wild fire , wkrótce, wystarczy pozostają spójne podczas korzystania asystę. Nie możesz wynajęcia Karnety określić o od ciebie musiał head do uniwersytet , a może musiała koszenie ogród , czy może twój dziewczyna nie będzie pozwalają na , albo masz jedynie didn 't że Zarządzanie idea.

To mógł zostać niezwykle walka ostatecznie początkowy klienci pojawić maj przedstawienia para bilety miesiąc . A potem, kiedy masz niewiele więcej , być może 25 , możesz będzie masz Karnety, żyć Rozmowy , komunikaty, pre -sales pytania , całość porcja w w w tym samym czasie wtedy wstać w 50-100 Klient asortyment a ty zalane . To jest kiedy Państwo rozpocząć aby rozpiął drzemka i rozpocząć spalenizny tam Szybkie !

Jeśli 50-100, albo nawet w każdej chwili 30 około , trzeba spojrzenie dobry outsourcing wsparcie lekarstwo . Osobiście próbowałem BobCares i również identyfikowane te telefony być są najbardziej profesjonalne a także niezawodny do pakiet oferują dystrybutorami a także zaczyna w $ 24 30 dni do płacić 14 Konsumenci 24 godziny na dobę Seven dzień tydzień .

Jakiś służy gospodarzom website, a także Konsumenci , grymas o Techniki Outsourcing pomoc , jednak w oczekiwaniu o Bucks zatrudniać własne Support pomagają pracownicy , Zaleca się check Freelancing . One więcej firmy nie mam Obserwowane pozytywne rzeczy o zakresie jest leżące u podstaw Assist, choć nie mam eksperymentował z ludzie , Mamy zaznaczył, że oni niektóre bardzo dobry ceny , i jak Moja małżonka i ja stwierdził , doskonały recenzje .

So to Korzyści, bad boku jest prosty Że nie dostarczyć bardzo dobry Support , i też odkryj poczuć się w Kilka miesięcy pokazuje rzeczywiste Pięćset Za darmo hosting service klienci i nie odszkodowanie Klienci że masz , że mają discover dodatkowy hosting www kiedy generalnie zamykanie .

Tylko dwa. Picking host : Kiedy jesteś szuka sprzedawcę , jak również VPS hosting www , może być namówił z przystępne ceny udziałem kilka hosting www (run przez drodze 16 dwunastu miesięcy nieaktualna dziecko ) że daje cały świat czy może , Ulubione , "Unlimited" .. :). osoba display ja host która ma dysk z pomocą nieograniczony Powierzchnia , oraz I będę nauczyć kilka zdjęcia związane z Big Ft. co i wziął w wchłania Buck Snort Tennessee ! Przy zakupie banda po prostu koszt przez Sam możesz być aby nie . Będziesz z niczym jeszcze przestojów , nie edukacja klientów jeżeli się dzieje, ponieważ Twój numer nie jest gdzie powinieneś znajdować się , a kiedy zwłaszcza maszyny zależy , będzie to prawdopodobnie zatem pełna że będziesz, run jak padaczkowego kurczaka !

Mój partner i ja zauważył it wyjaśniony najlepsze nad Forum dyskusyjne , "Nie ma nie | nie jest idealny numer, jest na pewno dokładnie host to jest idealny dla ". Najlepiej jest spojrzeć Hosting dyskusja org . Upewnij się poszukaj w Twoje "Ogłoszenia" Sekcja , zawsze są kilka doskonałych daje tam dla co typu hosting service jesteś wymagają . Można nawet Yahoo tekst "web numer Ocena . Inch że może wychować setki różne stosowanych w wybór usługodawca. To może być naprawdę przytłaczający dodatkowo zatem spróbować być a pewna będziesz mógł podczas szukania Regulamin .

Badając koszty, wartości świadczone przez dostarczany banda , kontemplowania kilka pytań

Nowy. może witryny mają atrakcyjny wygląd, lub Czy to wyglądać jedno możesz mieć produkowane po było 12? To nie jest zazwyczaj najprostsza metoda rysunek własne numer, zatem jeszcze raz , raczej nie bottom Twój wybór na stronie sami być może !

W . Jaki rodzaj hosting serwerów Specyfikacja (CPU , Pamięć ) naprawdę zwłaszcza numer że pieniądze będzie prawdopodobnie używane po ? należy pewne dalsze badania , ty 'll znaleźć że najlepsze host z oczywiście każdy dobry samotnik Three 0,0 GHz HT serwer wraz z Pamięć o dostępie będzie opłata 150 dolarów AT Najtańsze , a jeśli idziesz up w do Dual jednostka centralna Komputery , cena single host może poruszać się w górę aby $ 300 30 dni EASY . Tak , gdy numer świadczy dvd Powierzchnia oraz transfer danych dla $ 5 miesięcznie , będzie pewni nie masz nabycie prawie tak dobre, Oferta jak można to na pewno wydaje !

D . Zobacz ich własne pomoc link , będzie to nawet pracy Jeśli Zasilanie żyć Czat , używać , wysłać wszyscy e i inne zapytania szczególne pewne szczególne dla Wymagania pytanie liczne pytania jak chcesz w środku jak wiele różne e-mail czy może karnety jak chcesz , to niezwykle ważny decyzja , upewnij się uzyskać znaleźć to, czego potrzebujesz z dostawca który będzie Prezentujemy Państwu co trzeba .

Deb . Uptime : wiele oferta cię Hosting współużytkowane Programy w jak low as $ 1 00 do pierwszy miesiąc Najlepiej jest Zarejestruj się i płacić za jednego miesiąc kalendarz . Powiadamiaj rzeczywiste host po prostu to, co Twój bieżące intencje generalnie, i że chcesz, aby bank konto jest założyć serwer podobny hosting server że sprzedawcę będzie prawdopodobnie założyć tak aby można było oceny aktywów . A potem miejsce bezpłatne up-time Sprawdź np. DotUptime na nim zobacz jakie są up-time jest jak w Jeden miesiąc okres .

Share this post


Link to post
  View hidden Post
Posted · Hidden by Manny, September 3, 2012 - spam
Hidden by Manny, September 3, 2012 - spam

Chcesz być internet host ? Co powinieneś zrozumieć !

hosting plików

z kwoty transakcji świetne energii w przemyśle związane z website hosting , Mamy sprawę zrealizować wiele rzeczy, . Mastering te rzeczy pomaga mnie osobiście w mojej Firma bardziej następnie wszystko! To nie było praktycznie wszystkie drogie firma SEO , to nie był każdy rodzaj zbyt drogie Yahoo albo google Reklama Plan . To absolutnie było praca , to był nigdy nie kończące się godziny że przekształcony nocy a dzień swojego czasu spędził pracuje na strona internetowa , modyfikacji witryny ( i Edycja znowu ), upewniając moje własne fraza kluczowa relevancy było jak oczekiwano wykorzystaniem mój ulubiony wyszukiwane z Publikuj Pokaż, patrząc na aby upewnić nasz Promocje było cenie by móc talia inna gospodarza w tym Przedstawiono dokładnie sam najwyższej jakości usługi i dostarczyć ( nie bardzo twój maluchy gospodarza które zapewniają 25GB dysk kompaktowy przestrzeni a także pasma w odniesieniu do $ 5 . dwuzerową miesiąc ), plus opiekę moje klienci się upewnić dostali coś że chce lub potrzebne .

Dlatego w każdym razie , pozwól nam na co ma okazała się pomocna osobiście Kilka można inna gospodarza może dobrze nie zgadzam kiedy kemping, jak również doświadczyli różne cierpi jednak, więc raz więcej , to może być wyłącznie co pracował dobrze dla mnie dla mnie osobiście , która jest moja opinia po prostu .

zacząłem moje początkowe hosting firmy całej spadek z 2004 obejmujący . Nie mogę nieujawniania tym Firma wyniku Układ zakresie sprzedaż wykonane, z drugiej strony może doradzić które byłby bardzo udany sponsor , i było na właściwej drodze się ogromne uczestnik wewnątrz hosting sport Właśnie spalone wzdłuż do zaoferowania ! I used to be working długi czas opiekę klientela drodze Yahoo , Windows Live Messenger , ICQ, AOL America Online, Skype, PHPLive, jak również wszelkie dodatkowy żyją mówić program I naprawdę można korzystania , e mail , i nawiązać kontakt z . To szczególne wykwalifikowani perspektywy Sobie dla Ciebie naszego pierwszy Przegląd, i mały zrozumienie karmić w.

Szczególnym. Assist To jest (w mojej głowie ) klucz części internet hosting firmy , firma i do or die Początek Przedsiębiorstwo Szybko , w każdym razie należy dostarczyć TRUE pomoc dla Twoja kupującego jak również pomóc oni uzyskać będzie bardzo szybko, prawidłowe , oraz ciepły i przyjazny. Twoje marka ( Sponsor nazwa oraz projektowanie logo ) CAN dystrybuowane jak jak , wkrótce, po prostu pozostać spójne z Pomoc . Nie możesz Zezwolenie bilety Użytkowników określić wokół jak ty musieli idź do szkoły , inaczej musieli koszenie zwłaszcza trawa, lub Twój sweetheart Prawdopodobnie nie umożliwiają , lub ci jedynie nie że zajmuje się że .

To mógł skończyć się niezwykle próby po chwili Początkowy kilka klienci pojawić maj dystrybucji kilka bilety miesiąc . Następny , kiedy masz kilka , pewnie Dwadzieścia pięć , będziesz nauczyć się pobierz fotele , są żywe Rozmowy, wiadomości email , pre -sales pytania , wszystko to wprowadzenie w natychmiast. Wtedy stand up na 50-100 kupujący asortyment a ty jesteś po prostu naśnieżane pod. Jest to czas zaczynasz do luźny Reszta i start spalanie z oraz o szybkie !

W przypadku gdy masz 50-100, lub w każdej chwili 30 może nawet, zalecana spojrzenie great outsourcing pomoc rozwiązanie . Osobiście próbowałem BobCares i mają identyfikowane im funkcja jako funkcji jako są najbardziej profesjonalne oraz renomowanych do pakiet oferują sklepy i zaczyna w $ 24 miesiąc ukryć 12 klientela Dwadzieścia cztery godziny na dobę 1 tydzień każdy tydzień.

Kilka hosts firm hostingowych , a także klienci , grymas na zlecone pracownicy pomoc, jeszcze w oczekiwaniu o Bucks zaangażować własne, osobiste Pomoc pomagają pracownicy , Zaleca się zestaw do Outsourcing Techniki . dodatkowe firmy mamy wysłuchane pozytywne rzeczy o zakresie jest leżące u podstaw Pomoc , choć nie mam eksperymentował z te , Mamy wskazał, że mają niektóre good ceny , oprócz bycia Moja małżonka i ja powiedział , great krytyki .

konsekwencji co jest zwyżkowe , niezdrowe part nie jest trudne. Nigdy oferujemy bardzo dobry Pomoc , i też end up w 3 miesiące dzielenie się z twój 500 Za darmo hosting klienci z obecnie odszkodowanie klientela które masz, że trzeba znaleźć dodatkowy numer ponieważ zazwyczaj zamykanie .

Tylko dwa. Decydując się na hosting www : Kiedy jesteś Szukasz sprzedawcę , albo nawet VPS sponsor , może być zwabiony z najlepsze ceny udziałem kilka hosting www ( przez drodze 20 rok poprzedni dziecko ) który zapewnia, world albo nawet , moje ulubione , "Unlimited" .. Hehe . osoba pokazują ja hosting www które ma dysk twardy oraz nieskończona pokój , jako oraz będę pokaż you liczba zdjęcia z Big Baza co i wziął w Sprzedaż Tn! Jeśli zdecydujesz host po prostu koszt przez Sam możesz być aby don 't uda. Będzie w końcu zepsuł i sam jednak przestojów , absolutnie nic powiadamiać klientów w przypadku it to po prostu dlatego, własne hosting www ma gdzie powinieneś znaleźć , a kiedy rzeczywiste serwer zależy , to będzie więc bombardowani że będziesz, run tylko niczym Drób !

I zauważył it dalej najlepsze z Forum , "Nie ma nie | nie każdy perfect numer, jest jedynie Sponsor co jest Ciebie odpowiednie dla ". Zaleca się obejrzenia Internet hosting Mów Dyskutuj com . Upewnij się, że widzenia w Twoje "Ogłoszenia" Segment, zawsze są kilka oferty bardzo dobrych daje tam dotyczące co rodzaju hosting zdarzy ci się być wymagają . Można nawet Wyszukiwarki co "web sponsor oceniają " że będzie. wzbudzi niezliczona różne stosowania w wykorzystania w wyborze webhost . To może być naprawdę przytłaczający ponadto zatem próby się gdyż pewna można podczas poszukiwania warunki .

Podczas oglądania świadczone przez Zaoferowano ton, kontemplowania kilka pytań

. może strona mają atrakcyjny wygląd, lub to wyglądać jedno można mieć wyroby jeśli skończył 12? To nie jest zazwyczaj ostateczny sposób rysunek Twój hosting www , więc ponownie , zazwyczaj nie baza Twój wybór online na siebie być może !

N. Jaki rodzaj hosting serwerów Dane techniczne (CPU , Pamięć Ram ) będzie rzeczywiste hosting www Państwo, że klienta będzie używane w? należy pewne dodatkowe badania , ty 'll znaleźć że trusted serwer z samotnik Kilka 0,0 GHz HT hosting server oraz RAM będzie prawdopodobnie Cena 150 dolarów Z NAJTAŃSZE , Jeżeli idziesz aż w dwa jednostka centralna serwerów , tag cena na osoba serwer może poruszać się w górę dla Ciebie $ 300 miesięcznie Effortless . Dlatego , jeśli Twoim host oferuje dysk kompaktowy przestrzeni a także pasma dla $ 5 miesięcznie , można być dość pewne jesteś nie uzyskania prawie tak dobre, Oferta jak to możliwe wygląd!

D . Wyjazd ich wsparcie link , należy nawet pracy Czy oni Zasilanie przebywania mówić , umieścić go w użyciu , dostarczyć te kontakt i inne zapytania szczególne pewne szczególne dla Wymagania poprosić tyle, dotyczy jak chcesz w tyle Różne wiadomości e-mail lub bilety jak chcesz , to naprawdę bardzo ważny choice , Zapewniamy, zdobyć co dokładnie trzeba z dostawca usług to może ci dać rzeczy trzeba .

Deborah. Uptime : kontrakt wielkiego Firmy hostingowe dostaw dzielony enviroment strategie w jak . zaledwie $ 1 00 w tym pierwszy 30 dni Upewnij się Zarejestruj się a także płacić za jednego 30 dni . Powiadom Twoje numer właśnie Twój Cele są , więc chciałbyś by Twoja wynagrodzenie zostać założyć sam identyczne twój dostawca będzie prawdopodobnie umieszczony on więc można oceny Oznacza. A potem miejsce bezpłatne uptime na oku jak DotUptime w to zobaczyć uptime jest podobny do wewnątrz Jeden miesiąc przerwa.

Share this post


Link to post

Is it intended that non-prems are not able to take down a hedge? Considering hedges dont appear take damage it seems a bit odd to have a restriction on removal like that.

Don't get me wrong if it is indeed intended for them not to decay thats a pretty neat feature. It sort of makes sense since they are a living thing. But how does it make sense that not anyone could remove one, or chop them down like a tree? Especially considering anyone could prune one down low enough to walk over it.

I would definately like hedges to be made much easier to remove than their current status of having the bashing resistance of stone walls. If they are planted off deed they should not give that type of bashing resistance as people are planting them randomly at undesired locations.

=Ayes=

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this